O nas

Opis firmy: 

Firma „TRAKO” PROJEKTY TRANSPORTOWE Szamborski i Szelukowski to zespół ekspertów i pasjonatów komunikacji zbiorowej. Od 2003 roku realizujemy różnorodne projekty związane z rozwojem transportu publicznego. Integrujemy cały transport pasażerski w miastach i aglomeracjach. Układamy rozkłady jazdy, opracowujemy nowe trasy, optymalizujemy obecne. Projektujemy wspólne taryfy biletowe i jednolite systemy zarządzania transportem publicznym. Przewoźnikom pomagamy zwiększać rentowność przewozów pasażerskich. Jesteśmy autorami licznych strategii i koncepcji rozwoju transportu dla miast, metropolii i województw.

 

Narzędzia: 

Opracowania stworzone przez nasz zespół ekspertów i projektantów bazują na zaawansowanych narzędziach wspomagających. Posiadamy specjalistyczne oprogramowanie z zakresu tworzenia rozkładów jazdy i planowania sieci komunikacyjnych - AGC BusMan oraz modelowania ruchu – PTV Vissum. Dodatkowo w naszym posiadaniu znajduje się szeroka gama narzędzi projektowych do tworzenia grafik wektorowych i rastrowych oraz analiz ruchu.

Opracowujemy mapy kartograficzne z wykorzystaniem geo-danych oraz programów graficznych wspomagających projektowanie i tworzenie infografik.

Posiadamy autorskie oprogramowanie wspomagające przeprowadzanie badań ruchu. Podczas analiz stanu istniejącego infrastruktury wykorzystujemy filmy i zdjęcia lotnicze wykonane za pomocą dronów. Szeroka wiedza merytoryczna oraz ciągła współpraca z programistami zaowocowała stworzeniem programów i autorskich skryptów umożliwiających szybkie przetwarzanie danych zgromadzonych przez klientów we wszystkich formatach oraz pozyskanych przez nas w trakcie realizacji projektów.